Bestyrelsen

Thomas Ais Christensen

Thomas Ais Christensen

formand


thomas@laesepaed.dk

T: +45 4189 7428

Lis Pøhler

Lis Pøhler

ansvarshavende redaktør på Læsepædagogen og næstformand

lis@laesepaed.dk

T: +45 2521 1505

Rikke Lund Gade

Rikke Lund Gade

ansvar for Læsevejlederne i grundskolen

rikkelg@laesepaed.dk

T: +45 2886 8614

Betina Kjellerup

Betina Kjellerup

kasserer


betina@laesepaed.dk

T: +45 61309937

Rikke T. Nielsen

Rikke T. Nielsen

webmaster

rikke@laesepaed.dk

T: +45 5167 1228

Lisbeth Skov Thorsen

Lisbeth Skov Thorsen

ansvar for det internationale samarbejde

lisbeth@laesepaed.dk

T: +45 7268 4409

Marie Zacher Sørensen

Marie Zacher Sørensen

ansvar for Årets Læseinitiativpris

marie@laesepaed.dk

T: +45 3027 5067

Pernille Fjeldgaard

Pernille Fjeldgaard

medlem

pernillef@laesepaed.dk

T: +45 30135651

Mikael Steensgaard

Mikael Steensgaard

medlem

mikael@laesepaed.dk

T: +45 2992 8747

Pin It on Pinterest

Share This