Bestyrelsen

Thomas Ais Christensen

Thomas Ais Christensen

formand

thomas@laesepaed.dk

T: +45 4189 7428

Rikke T. Nielsen

Rikke T. Nielsen

webmaster

rikke@laesepaed.dk

T: +45 5167 1228

Rikke Lund Gade

Rikke Lund Gade

ansvar for Læsevejlederne i grundskolen

rikkelg@laesepaed.dk

T: +45 2886 8614

Lis Pøhler

Lis Pøhler

ansvarshavende redaktør på Læsepædagogen

lis@laesepaed.dk

T: +45 2521 1505

Lisbeth Skov Thorsen

Lisbeth Skov Thorsen

medlem

lisbeth@laesepaed.dk

T: +45 7268 4409

Pernille Numelin

Pernille Numelin

kasserer

Pernillen@laesepaed.dk

T: +45 6130 9937

Karina Elsig Thøgersen

Karina Elsig Thøgersen

medlem

karina@laesepaed.dk

T: +45 2386 6866

Betina Kjellerup

Betina Kjellerup

ansvar for Årets Læseinitiativpris

betina@laesepaed.dk

T: +45 61309937

Susan Møller

Susan Møller

ansvar for det internationale samarbejde

susan@laesepaed.dk

T: +45 3685 9907

Pin It on Pinterest

Share This